Kapat

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

Sadece ülkemizde 40 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Çok büyük kullanıcı ağına sahip olan WhatsApp, kullanıcı sayısını genişletmek adına sürekli yeni hizmetler çıkarıyor. Son yıllarda WhatsApp kullanıcılarının en çok istediği şey WhatsApp’daki silinen mesajları geri getirme isteğidir. Peki böyle bir şey mümkün müdür? WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır? WhatsApp üzerinden silinen mesajlar geri getirilebilir mi?

WhatsApp silinen mesajları geri getirebilmek için birçok farklı işlem mevcuttur. Biz, size bu konuyu en kısa sürede en işlevli şekilde nasıl yapabilirsiniz bunu anlatacağız. Dünya üzerinde milyarlarca indirmeye sahip olan WhatsApp bazı zamanlar mağduriyete sebep olabiliyor. Birisiyle konuşurken karşıdaki kişi gönderdiği mesajı silebilir. Hatta siz dahi kendi gönderdiğiniz mesajı silip unutabilirsiniz. Sonradan ben ne gönderdim diye merak etmemek adına WhatsApp’da silinen mesajlar nasıl geri getirilir. Sizlere bunu açıklayalım.

whatsapp silinen mesajı geri getirme WhatsApp’da Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

WhatsApp, 2009 yılından beri kullanılan ve özellik bakımından oldukça gelişmiş olduğu için kısa süre içerisinde popüler bir hale ulaşmış bir uygulamadır. Ücretsiz olmasının yanı sıra hem bilgisayarlarda masaüstü bir şekilde hem de akıllı telefonlarda mobil olarak kullanılabildiği için oldukça geniş bir kitlesi vardır. WhatsApp’ın bir diğer güzel özelliği ise Wi-Fi teknolojisi sayesinde ikili ve grup aramaları yapabilmesidir. Lakin bu kadar güzel özelliğin olduğu bir uygulamada kullanıcıların sıkıntı çektikleri şeyler de olabiliyor.

WhatsApp’da silinen mesajları geri getirme işlemi oldukça basittir. 10 dakika içerisinde yapacağınız işlemler sayeside WhatsApp’da silinmiş mesajları geri getirebilir ve rahatlıkla okuyabilirsiniz. Yazının tamamını okduğunuz takdirde sizler de bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunu sizlere bir örnek aracılığıyla anlatalım.

Diyelimki konuştuğunuz kişi gönderdiği bir mesajı sildi ve silinen mesaj sizin telefonunuzda “Bu mesaj silindi.” şeklinde gözüküyor. Bu mesajı görebilmeniz için yapmanız gereken şey çok basittir. Şöyleki ;
whatsapp mesaj geri getirme   “Bu mesaj silindi.” uyarısını gördüğünüz zaman hemen WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Ardından tekrar telefonunuza WhatsApp’ı kurun. Yükleme sonrasında silinen mesaja çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

whatsapp silinen mesajı geri alma   WhatsApp’da silinen mesajları geri getirmenin bir yolu daha vardır ; WhatsApp mesajlarınızı düzenli aralıklarla yedekleyin. Hatta WhatsApp ayarlarınızdan otomatik yedeklemeyi açarak hiç uğraşmadan belirli aralıklarla WhatsApp yedeklerini koruyun. Bu özellik sayesinde uzun zaman sonra bir mesaja baktığınız zaman eğer mesaj silinmişse, hemen WhatsApp yedeğinizi telefonunuza kurarak o mesajlara ulaşabilirsiniz.

Bu işlemler sayesinde WhatsApp mesajlarını silinse bile okuyabilirsiniz. Çok kullanışlı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, günümüzde milyar indirmeye sahip olan nadir uygulamalardan birisidir. Sizler de bu yazıyı okuduktan sonra silinen eski mesajları geri getirerek dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz.