Kapat

Pürüzsüz Cilt Hakkında Bilmediklerimiz

Doğru bir cilt bakımı, kusursuz bir yüz görünümünü sağlar. Cildiniz için günlük rutin şeklinde yapacağınız bakım sayesinde pürüzsüz ve kusursuz bakım gerçekleştirebilirsiniz. Temel bakım insan için oldukça önemlidir. Sadece dışarıya nasıl göründüğümüz için değil, kendimizi iyi hissetmemiz için de cilt bakımı yapmalıyız.

Cildimiz her zaman kusursuz bir görünüme sahip olmayabilir. Cildimizde oluşan her türlü pürüzlenme, yaşlanma, lekelenme, yıpranma gibi olayların ana sebebi çevresel şartlardır. Bu sebepten dolayı cildimize düzenli bir şekilde bakım yapmalı ve onun kusursuz güzelliğini korumalıyız. Pürüzsüz cilt bakımı nasıl yapılır diye soruyorsanız işte size cevap.

Günün yoğun stresinden, çevredeki olaylardan, evinizdeki şartlardan dolayı tüm hepimizin cildi zaman zaman yaralar alabilir. Kuruyabilir, parlaklığı azalabilir, güzelliğimizi söndürebilir. Lakin pek çok markanın güzellik ürünleriyle bunların üstesinden gelebiliyoruz. Düzenli periyotlarla cildinize yapacağınız bakım sayesinde hem cildinizdeki hücreleri canlandıracak hem de daha pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Sizler, 3 maddede pürüzsüz cilt bakımı nasıl yapılır adlı yazımızı kesinlikle okumalı ve uygulamalısınız.

Pürüzsüz Cilt Bakımı Yapımı

Sizlere vereceğimiz tavsiyeler genel olarak 3 başlık altında birleşiyor. Kusursuz bir güzelliğe erişebilmek için günlük cilt bakımı yapılması oldukça önemlidir. Peki cildimizi koruyabilmek ve onu güzel tutabilmek için neler yapmalıyız?

  • Hazırlık Yapın: Özellikle kuru ciltli olan kişiler dahil tüm bireyler cildini günlük rutine hazırlamalı. Her türlü makyaj maddesini ve oluşan kirleri cildinizden uzaklaştırın. Cilt bakımı sırasında yapılması gereken ilk şey temizliktir. Cildinizi biraz masaj yaparak temizleyin ve ardından yüzünüzü iyice yıkayın. Vücudunuz biraz daha parlak ve taze görünecektir. Cildinizin nem seviyesini arttırmak için losyon kullanabilirsiniz. Yumuşatıcı bir losyon kullanarak 24 saat boyunca vücudunuzu dinç tutmalı ve yeterli nem, bariyer  fonksiyonunu  sağlamalısınız.
  • Cildinizi Savunun: Cildinize güç aşılayın. Peki cilde güç aşılamak nedir, hemen açıklayalım. Cildimize çevreden gelebilecek etkilerden korunabilmesi için cildimizi bağışık olarak tutmalıyız. Bunun için de krem kullanabilirsiniz. Özel kremler sayesinde hem cildinizin bağışıklık seviyesi artar hem de kalitesi yükselir. Çok daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için krem sonrasında başka cilt bakım ürünleri de kullanabilirsiniz.
  • Vücudunuzu Onarın: Yine bazı özel kremler sayesinde hem gece hem gündüz kullanarak cildinizi onarabilirsiniz. Günün tüm stresinden dolayı cildinizde oluşabilecek her türlü durumu önlemek ve cildinizi yeniden canlandırabilmek için bazı maskeleri de kullanabilirsiniz. Pek çok bilindik markanın kendine has güzellik maskeleri mevcut. Sizler de bu maskeleri cildinizde deneyerek en uygununu keşfedin ve cildinizi onarmaya başlayın. Haftada 2 veya 3 defa cildinizi sürdüğünüz takdirde çok daha canlı, parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız. Bu sayede yine cildinizdeki koyu halkalar azalacak ve ince çizgiler yok olacaktır.