Kapat

PUBG Mobile Yüksek FPS Nasıl Alınır ?

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan PUBG Mobile, Play Store üzerinde en çok para kazancına sahip olan oyundur. Her akıllı telefonu olan kişinin ilk indirdiği oyunlardan birisi olan PUBG Mobile, her telefona has özel ayar imkanı sunuyor. Kaliteli telefonlarda kusursuz bir şekilde hiç kasmadan, donmadan oynanabilen oyun maalesef düşük bütçeli akıllı telefonlarda bazı problemlere yol açabiliyor. Özellikle akıllı telefonlarımızdan oyunun ayarlarını en yükseğe çektiğimiz zaman telefonlarımız aşırı ısınıyor ve bazen de oyundan atabiliyor.

Her gencin çok severek oynadığı fakat bazı gençlerin şikayetçi olduğu bu oyunda bazı kasma problemlerini düzeltmek mümkün. FPS oranlarını bir şekilde yükselterek oyun içerisinde daha akıcı, daha sağlam ve kaliteli bir şekilde oynayabilirsiniz. Peki PUBG Mobile yüksek fps nasıl alınır?

PUBG Mobile  Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds isminden kısaltılmış olan PUBG, Bluehole tarafından yayınlanan bir oyundur. Oyundaki her düelloda, yaklaşık 100 kişi bir uçaktan haritaya atlar ve kendisi için en iyi yeri seçmeye başlar. Oyun içerisinde gerekli olan silah, zırh, kask ve acil yardım eşyalarını toplayarak karakterini oldukça geliştirmeye başlar. Tüm düşmanları öldüren kişi ise sona kalır ve oyunu kazanır. PUBG Mobile tüm dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan birisidir. Bu oyun için yapılan özel turnuvalar bile bulunmaktadır.

PUBG Mobile FPS Ayarları

Her ne kadar orta veya yüksek segment bir telefona sahip olsanız da oyun oynarken aşırı kasma problemleri yaşayabilirsiniz. Fakat yapacağınız birkaç ayar sayesinde PUBG’yi çok daha akıcı ve güzel görüntüyle oynayabilirsiniz. Grafik ayarlarını düzenleyerek, sistemin özelliklerini arttırarak PUBG’yi çok daha iyi bir şekilde oynamanız mümkün. Sizler için hazırladığımız, PUBG Mobile FPS Ayarları adlı yazımızı okumalısınız.

İlk çözüm olarak fps ayarlama programlarını deneyebilirsiniz. Örneğin Play Store üzerinden indireceğiniz GFX Tool uygulamasıyla beraber akıllı telefonunuzun daha hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Çok daha hızlı bir sisteme sahip olan telefonunuz sayesinde oyunu çok daha rahat bir şekilde oynayabileceksiniz. GFX Tool uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açın ve PUBG Mobile‘yi seçin. Ardından karşınıza çıkacak olan ekrandan çözünürlük ayarları içerisinde en makul olanını tercih edin. Bu ayardan sonra da grafik ayarlarını birazcık düşürerek oyunu daha rahat oynamanızı sağlayabilirsiniz.

İkincil bir çözüm olarak ise sistemi oyun için ayarlayabilirsiniz. Unutmayın ki oyun içindeki grafik ayarlarını ne kadar düşürürseniz, oyununuz o kadar akıcı halde olacaktır. Oyun içinde ayarlara girin ve grafik ayarlarına tıklayın, ardından görüntü kalitesini “HD“den “HDR“ye getirin. Sonrasında görüntü kalitesini “Akıcı”  olarak seçin ve kare hızını da mutlaka “Aşırı” olarak tercih edin. Bu ayarlar sayesinde artık FPS düşmesi, lag, oyunda takılma gibi problemleri bir daha yaşamayacaksınız.