Kapat

Pinterest Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

“Pinterest üzerinden para kazanmak mümkün müdür?” sorusu birçok kişi tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Pinterest platformu sadece fotoğraf paylaşım ağı olarak görülmemelidir. Bu platform genel olarak sizin bülten panonuz olmaktadır. Ayrıca bu platformu kullanarak çok fazla miktarlarda para kazanmanız mümkün olmaktadır. 6 farklı yöntem ile Pinterest üzerinden para kazanabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlere göz atalım.

1. Kitlenizi Büyüterek, Onlara Satış Yapın!

Belli bir şey hakkında ilgili bir kitleniz var ise, bu kitleyi kullanarak para kazanmanız mümkün olmaktadır. İnsanlar sevdikleri şeyler için para harcamayı fazlasıyla severler. Sizde onları kullanarak Pinterest üzerinden para kazanabilirsiniz. Örnek verecek olursak, spor ile ilgilisiniz ve bununla ilgili bir sayfanız bulunmakta ve de biraz takipçiniz var. İlk olarak sayfanızı güncel tutarak takipçi kazanmaya başladınız. Belli bir noktaya geldikten sonra insanların sevdiği şekilde panolar oluşturarak, bu panolar üzerinden satış yapabilmeniz mümkündür. Ama burada önemli olan şey hedef kitle belirlenmesinin iyi bir şekilde yapılmasıdır.

2. Size Sponsor Olabilecek Markaları Bulun!

Yine bir kitle belirleyin ve bu kitle üzerinde çalışma yaparak takipçi sayınızı artırın. Sonrasında, takipçilerinizin ilgisini çekecek olan ürünleri bulun ve bu ürünleri üreten markalar ile iletişime geçin. Mesela spor ürünleri için, spor salonları ve enerji içecekleri satan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Bu markalardan sponsorluk alabilmek için, hesabınızın istatistiklerini ve aktifliği ile ilgili gösterimleri onlara sunun. Eğer uygun gördükleri takdirde size sponsor olacaklardır.

3. Reklam Ortaklığı İle Para Kazanın!

Pek çok firma, sonuç olarak ortaya çıkan satışlar ile ilgili küçük bir komisyon için ürünlerini pazarlayacak olan kişi ya da kişiler isterler. Takipçilerinize sunabileceğiniz ürünleri satan ve size ortak olmak isteyen şirketler ile irtibata geçin. Sonrasında panonuzu kullanarak, bu ürünleri tanıtmaya başlayın. Ayrıca bu tanıtımları yaparken link kısaltma servisleri kullanmanız, size ekstra olarak para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

4. Pinterest Panonuza SEO İşlemi Yapın Ya Da Yaptırın!

Pinterest üzerinden para kazanmak için, insanların sizi bir şekilde bulması gerekmektedir. Bundan dolayı SEO işlemi çok kritik olmaktadır. Panonuza SEO işlemi yaparak daha fazla kişiye ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bunun için ilk adım hakkında kısmını doldurmanız olacaktır. Bu bölümü çok iyi bir şekilde ve anlaşılabilir bir dille yazmanız sizin yararınızadır. Aynı zamanda paylaşım yaparken anahtar kelime kullanmaya özen gösterin.

5. Pinterest Üzerinde Yarışmalar Yapın

Bir diğer para kazanma yöntemi ise yarışma yapmaktır. Peki, bu nasıl olacak diye sorarsanız, kendi ürünlerinizin olması gerekmektedir. Bu yöntem Pinterest üzerinde en çok uygulanan para kazanma yöntemidir. Çeşitli yarışmalar düzenleyerek onlara kendi ürünlerinizi hediye edebilirsiniz. Bu sayede ürünleriniz ve markanız daha çok kişiye ulaşmayı başaracağından dolayı, diğer kişiler ürünleriniz hakkında bilgi sahibi olup, onları satın almak isteyeceklerdir. Ama bu yarışmaları yaparken, Pinterest’in koymuş olduğu kurallara özen göstermelisiniz. Yani sürekli olarak yarışma yaparsanız, spama düşme ihtimaliniz artmaktadır.

6. Pinterest Bilgilerinizi Satarak Para Kazanabilirsiniz!

Pinterest üzerinde büyümeye ve takipçi kasmaya devam ederken, aynı zamanda da diğer kullanıcılara bu bilgilerinizi ücretli bir şekilde anlatabilirsiniz. Pinterest üzerinde bunu yapabilmek için küçük bir alan bulunmaktadır. Pinterest üzerinde kendinizi yeterince kanıtladıktan sonra ve aynı zamanda çok iyi bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra, Pinterest üzerinde yapmış olduğunuz bu stratejileri diğer kişilere öğreterek para kazanmak mümkündür. Bunu yapabilmek için videolar ya da e-kitaplar oluşturabilirsiniz. Ama şunu da söylemek de yarar var. Bu stratejilerin en büyük püf noktalarını kendinize saklamak, sizin için iyi olacaktır. Çünkü, kimse kendisine yeni rakipler edinmek istemez.