Kapat

Öğrenci Bursu Veren Kurumlar 2020

2020 yılı üniversite sınavına 2.5 milyona yakın öğrenci girdi.Bu öğrenciler arasında kazanıp üniversite kaydı yaptıran öğrenciler için burs veren kurumları derledim. Maddi durum şartları sağlanan öğrenciler bu kurumlara başvuru yapabilir ve olumlu sonuç alabilir. Kurumlar arasında özel kurum ve dernekler bulunmaktadır.Başvuru yapmak için herhangi bir üyelik oluşturmanıza gerek yoktur.

Toplum Gönüllüler Vakfı

Bu kurumdan geri ödemesiz burs alabilirsiniz.Kurumun şartları haftada bir kaç saat toplumsal projelerde yer almanız ve burs devamlılığı için akademik başarı sağlamanız gerekmektedir.

Vehbi Koç Vakfı

Bu kuruma her öğrenci başvurabilir.Herhangi bir şart talep etmeksizin 10 bin öğrenciye yakın bur vereceklerini açıkladılar.

Darendeliler Vakfı

Bu vakıf bir kaç şart talebi doğrultusunda bütün öğrencilere karşılıksız burs vermeyi hedefliyor.Şartları ise; Türkiye’de kamusal olarak cezalı olmaması,Türk vatandaşı olması Türkiye’de ikamet etmesi ve aynı aileden kimsenin bu vakıftan burs almaması gerekmektedir.

Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

Bu vakıf ise öğrencilerin eğitim süresi boyunca burs imkanı sağlamakta.Fakat bu burstan yararlanmanız için başarınızı her dönem belgelemeniz gerekmektedir.Talepleri doğrultusunda sosyal projelerde bulunmanız gerekmektedir.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü

Bu devlet kurumu olarak bütün maddi ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır.Fakat dikkat etmeniz gereken bir durum var.Bu vakıf sizden öğrenim süresince başarılı olmanızı ve okula ara vermemenizi talep ediyor.Bu talep doğrultusunda geri ödemesiz olarak belirledikleri bursu size ödemeyi hedefliyor.

Fatih Gençlik Vakfı

İstanbul’da üniversiteyi kazanıp okumak isteyen erkek öğrencilere burs imkanı sunuyor.Fakat haftanın iki günü vakfın projelerinde yer almasını talep ediyorlar.Bunun yanında kendi yurtlarında kalmak isteyen öğrencilere ilave olarak 250 TL ödeme yapmaktadırlar.

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Bu vakıf 18 ila 26 yaş aralığında olan bütün öğrencilere burs ödemektedir.Herhangi bir yabancı dil kursunda kaydı bulunması gerekmekte ve öğrencinin çok başarılı olmasını talep ediyor.

Kredi Yurtlar Kurumu Bursları

Bu hepimizin KYK adıyla bildiğimiz kurum.Üniversiteyi kazanan ve kayıt işlemleri sonrası tüm öğrencilerin başvuru yapabileceği bir kurum.Hem geri ödemeli hemde Geri ödemesiz burs imkanı sağlıyor.

Türk Eğitim Derneği

Başarılı ve maddi açıdan durumu kötü olan bütün öğrencilere geri ödemesiz burs imkanı sağlıyor.

Mehmet Zorlu Vakfı

Devlet üniversitelerinde %100 burslu okuyan başarı kriterlerini sağlayan bütün öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır.

Bolu Bağışçılar Vakfı

Bu vakıf talepleri doğrultusunda burs imkanı sağlamaktadır.Talepleri ise Türkiye vatandaşı olmak, Başarılı ve maddi ihtiyaç sahibi olmak ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalmak şartıyla başvuran her öğrenciye burs vermeyi hedefliyor.

Sabancı Vakfı

Üstün başarı sağlayan bütün öğrencilere burs imkanı sunan sabancı vakfı her yıl 400 öğrenciye yardım eli uzatıyor.

Dem Derneği

Sağır ve işitme engelli öğrenciler için iki dilli olarak tasarlanmış tek üniversite olan Galllaudet Üniversitesi’ne Türkiye’den öğrenci göndermek için 2017 yılında başlattığımız bir destek programıdır.