Kapat

İphone Kameranızla Kaliteli Fotoğraflar Çekin

Günümüzde çoğu insan İphone kullanmakta.Fakat çoğu kullanıcı bu cihazın kamera özelliğini varsayılan özelliğiyle kullanıyor.Oysaki kamera özelliği altında yatan bir çok gizli özellik ve fotoğraf hilesi var.Bu özellikleri kullanmak için uygulama yüklemenize gerek yok.Haydi size başlıklar altında bu özellikleri kullanmanıza yardımcı bilgiler vereyim.

Ayar Koruma Özelliği

Bu özellik kamera modunda yaptığınız ayarları korumaktır.Bunu açtığınız taktirde her seferinde çekim esnasında yeniden ayar yapmanıza gerek yoktur.Bu özellik ana ayarlar kısmında çoğumuzun bilmediği bir ayar olarak bulunmaktadır.Bu ayarı AYARLAR>KAMERA>AYARLARI KORU kısmında bulunmaktadır.Bunu aktif ettiğiniz zaman çekim için uyguladığınız ayarları tekrardan uygulamanıza gerek kalmayacaktır.

Canlı Foroğraflar Özelliği

İphone kamerasının bir başka özelliği olan canlı fotoğraf özelliğiyle fotoğraflarınıza canlılık verebilirsiniz.Bu özelliği’de bir çok kullanıcı bilmiyor.Canlı fotoğrafları çekmeden önce bu özelliğin kamera uygulamasında açık olduğundan emin olun.Canlı fotoğraf oynatmasında ekranı yukarı kaydırdığınız zaman çektiğiniz fotoğrafa uygulayabileceğiniz bir sürü seçenek bulunmaktadır.Bu özelliği neredeyse en eski iphonelerdede görebilirsiniz.

Filtre Uygulama Özelliği

Çoğu kullanıcı fotoğraflarını filtrelemek için başka ugulamalar kullanmaktadır.Fakat bu kadar zahmetli bir işe girişmeye gerek yok.
Çünkü İphone yanında getirdiği özelliğiyle bir sürü filtreleme özelliği sunmaktadır.Bunu çekim aşamasında uygulayabiliyorsunuz.Bu özellik çoğu iphone modellerinde bulunmaktadır.