Kapat

BOKOMA MASAJ ALETİ NEDİR? FAYDALARI NELERDİR?

bokoma kafa masaj aleti

       İlk bakıldığında ne olduğu pek anlaşılmayan,daha çok bir mutfak aletini çağrıştıran bokoma, bir masaj aletidir.Ürünü ilk gördüğümde ben de anlamlandıramadım, sonraları biraz araştırınca ; dünya üzerinde popüler olan etkili bir masaj aleti olduğunu öğrendim. Aleti kafanıza yerleştirerek masaj yapmaya başlayınca, alet beyninizin içindeki tüm sinirleri uyararak bir rahatlık sağlıyor. Bokoma masaj aleti, herhangi bir ilaç kullanmadan ,uygulayan kişide endorfin üretilmesini sağlayarak, stresten gerilen beyin sinirlerine rahatlık ve gevşeme verebiliyor. Saç masaj aleti olarak da kullanılabilen bu araç sayesinde saç kılı köklerine daha fazla kan akışı sağlanabiliyor.

Bokoma Masaj Aleti Nedir?

Farklı bir masaj aleti olan Bokoma, beyninizdeki tüm sinirleri uyararak ,beyin sinirleri üzerinde güzel bir rahatlama ,gevşeme hissi verebilen anti stres özellikli bir ürün. Yaklaşık 25 cm çapında olan bu alet, kafa yapınıza tam uyarak ,tellerin uçlarındaki küçük toplar aracılığıyla baş masajı deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

saç gürleştirme için

Bu masaj aleti sayesinde vücudunuzdaki kan dolaşımı artarken, vücudunuz içerisinde sürekli endorfin salgılanarak ,mutluluk ve huzur duyguları ile beraber stresiniz de yok olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Endorfinin ağrı kesici özelliği de unutulmamalıdır ,bu sayede ağrılar ve depresyon konusunda da etkili olabilir. Alet, beyninizdeki tüm sinirleri uçlarındaki küçük toplar sayesinde uyarır. Saç masajı özelliği ile saçlı derideki kan akışı hızlandırılarak, saç dökülmesi belli oranda azalırken,saçların daha gür hale gelebilir. Bu konuda olumlu yorumlar var.Saç dökülmesi için alternatif bir çözüm olabilir ve denemeye değer.

Bokoma Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Masaj aletinin kullanımı da oldukça basittir. Öncelikle bokoma aletini kafanıza uygun bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Ardından aleti ileri-geri hareket ettirerek,kafa derinize yavaşça masaj yapmaya başlayın. Masaj aleti, ucundaki küçük uyarıcılar sayesinde beyninizdeki tüm sinir hücrelerini uyaracaktır. Tüm bunlar yaşanırken bir yandan kan dolaşımınız artacak ve cildiniz canlılık kazanacak. Ayrıca,salgılanan mutluluk hormonu olan endorfin sayesinde kendinizi daha iyi ve mutlu hissedebilirsiniz. Bütün olumlu yönlerine rağmen diğer bütün faydalı ürünlerde olduğu gibi masaj aleti kullanımını çok abartmamak ,olumsuz yada herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak açısında yerinde olur .Ürünü internet üzerinde bokoma,kafa masaj aleti , saç masaj aleti isimleri bulabilirsiniz.

Masaj Nedir?

       Arapça’daki “mass” kelimesinden türeyen masaj, dokunma anlamına gelir. Deri, deri altı dokusu, iç organlar, kaslar, dolaşım, metabolizma, mekanik ve sinirsel yolla tedavi için kullanılan bir yöntemdir. Kan dolaşımını hızlandıran, damarları genişleten, dokulara ulaşan kan miktarını arttıran bir uygulamadır. Masajın faydaları say say bitmez. Her türlü yara dokularına, kas spazmına, tendon iltihabına, kas kramplarına, migrene, baş ağrılarına iyi gelen muhteşem bir aktivitedir. Masajın çeşitleri de oldukça fazladır. Örneğin dinlendirici mesaj; günlük stresin atılması için yapılan masaja denir. Tıbbi masaj ise, bir doktor tarafından tescillenerek yapılan masaj türüdür. Bu masaj özel uzmanlar yani masörler tarafından yapılır. Son masaj çeşidi ise spor masajıdır. Sporcuların fizyolojik gelişmesinde etkin olarak kullanılan masaj çeşitidir. Masajın yapılması sadece elle yoğurarak değildir. Onlarca masaj tekniği vardır. Özellikle masaj alanında uzmanlaşmış kişilere ise masöz denilmektedir.